Блог Права Дарьи Аккерман
БЛОГ ПРАВА. Допомога при народженні дитини

БЛОГ ПРАВА. Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини

Безумовно, народження дитини найбажаніша та найочікуваніша подія для батьків. З появленням дитини, батьків захоплюють нові турботи і часу на все інше стає дедалі менше. Спробуємо допомогти сьогодні молодим батькам розібратись із оформленням допомоги при народженні дитини онлайн, що дійсно дуже зручно та суттєво економить час.

Відповідно до ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", право на допомогу при народженні дитини має один із батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.
У разі народження (встановлення опіки) двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.

Врахуйте. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини. В іншому випадку - право на допомогу втрачається.

Для оформлення допомоги онлайн здійснюємо наступні кроки.
1. Якщо не маєте ЕЦП (електронного цифрового підпису), Вам необхідно його отримати. Доволі просто отримати його онлайн у додатку Приват-24. Або можна звернутись до одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, повний перелік яких за посиланням. (https://czo.gov.ua/ca-registry) Ідентифікуватись за допомогою ЕЦП.
2. Заповнити електронну форму заяви про призначення допомоги при народженні дитини через веб-сайт (https://e-services.msp.gov.ua/) Міністерства соціальної політики України та подати її.
3. Очікувати призначення допомоги. Допомога  призначається  не  пізніше, ніж наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту  населення.

Довідково. Допомога при народженні дитини надається у  розмірі 41280,00 грн. Виплата здійснюється одноразово у сумі 10320,00 грн., решта суми виплачується протягом  наступних 36 місяців рівними частинами по 860,00 грн.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА 

2020-07-03 15:00:00
true
Відео Дня


Архів Новин