Події
Життя
На Дніпропетровщині активізувалися плазуни: зафіксовано вже три випадки укусів отруйними зміями

На Дніпропетровщині активізувалися плазуни: зафіксовано вже три випадки укусів отруйними зміями

Із початку 2023 року троє мешканців звернулися до медзакладів щодо укусів отруйними зміями. Як захистити себе та що робити, якщо не вбереглися, розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«Цьогоріч весна рання, але прохолодна і затяжна. Змії не люблять спеку. Від 15 до 25 градусів – ідеальна для них температура. Тому зараз вони дуже активні. Влітку стануть менш рухливими», – зазначив старший науковий співробітник природного заповідника Дніпровсько-Орільський Олександр Пономаренко. 

Він запевнив: більшість змій в області – неотруйні.

«На Дніпропетровщині зустрічаються 8 видів змій. Із них лише два – отруйні. Це гадюка звичайна та гадюка степова. Вони мають чорну зигзагоподібну смугу вздовж хребта, складаються у «вісімку» або «пружинку». У місті гадюку побачити майже неможливо. Вони живуть у балках та соснових лісах», – підкреслив Олександр Пономаренко.

Тому, виходячи на природу, подбайте про закритий щільний одяг та взуття.

Укус гадюки видають дві червоні цятки, пекучий біль, почервоніння шкіри і маленькі крововиливи. У цьому випадку слід обробити рану антисептиком і накласти пов'язку – паперову серветку або хустку, за можливості – прикласти холодне. Не можна накладати джгут, припікати рану вогнем та намагатися висмоктати отруту.

Після – якнайшвидше звернутися до лікарні.

«Щороку реєструємо до 30 випадків укусів гадюки. Цьогоріч – вже троє мешканців звернулися до медзакладів. Вони прибули у стані середньої тяжкості. Їм надали допомогу і виписали протягом тижня. Головне – приїхати до лікарні якнайшвидше», – зазначив завідувач відділення лікування гострих отруєнь міської клінічної лікарні №4 Олександр Михайленко.

Зазвичай змії уникають людей. Якщо ж помітили плазуна – не потрібно кричати та намагатися вбити тварину. Адже більшість з них – рідкісні види. Декілька разів стукніть по землі ногою. Змії добре відчувають струс ґрунту і відразу залишать місцевість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Постраждав через ворожий обстріл: У Гуляйполі рятувальники вивільнили чоловіка з пошкодженого будинку;

У Кривому Розі школи готують до змішаного навчання;

У Дніпрі ідентифікували всіх загиблих осіб внаслідок ракетної атаки на місцеву лікарню.

2023-05-29 14:00:00
true
Відео Дня


Архів Новин