Політика
Президент України Зеленський призупинив громадянство митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

Президент України Зеленський призупинив громадянство митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея

Президент України Володимир Зеленський своїм указом позбавив 13 священиків УПЦ МП українського громадянства. В їх числі - Іван Петрович Середній - митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Про це повідомляє «ДЕЛО» з посиланням на видання LB.ua, яке посилається на власні джерела.

За інформацією видання, йдеться про указ № 898/2022 від 28.12.2022.

«Йдеться про призупинення громадянства 13 представників УПЦ», - повідомляють співрозмовники LB.ua.

Зазначається, що в список увійшли представники Донецької, Кримської та Роменської єпархій, а також Одеської та Буковинської. 

За інформацією видання, громадянство втратили:

 • Єлецьких Анатолій Іванович — митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручило підозру у держзраді.

 • Аніцой Сергій Леонідович — вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій, на якого, за даними LB.ua, записано усе майно Іонафана.
 • Вініченко Володимир Семенович — архієпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія).
 • Градомський Віктор Анатолійович — протоієрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія).
 • Донєнко Микола Миколайович — вікарний архієрей, єпископ Ялтинський Нестор.
 • Єгоренко Валентин Володимирович — митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, у якого СБУ проводила обшуки та знайшла російські паспорти «керівництва єпархіальних структур», зокрема його власний. Також було повідомлення про виявлення в єпархіальних комп’ютерах дитячої порнографії.
 • Масленніков Олексій Олександрович — митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Роменськая єпархія).
 • Середній Іван Петрович — митрополит Дніпропетровський і Павлоградський.
 • Скобіола Андрій Петрович — архієпископ Волноваський, вікарій Донецької єпархії, настоятель Святовасилівського чоловічого монастиря.
 • Таранов Олександр Борисович — архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який відзначився колабораціонізмом та втік до Росії.
 • Швець Ростислав Пилипович — митрополит Симферопольський і Кримський Лазар.
 • Шинкарьов Віктор Сергійович — архиєпископ Костянтинівський Паїсій, за даними ЗМІ, брав активну участь в заходах терористичної організації «ДНР».
 • Яковенко Ігор Федорович — митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Крім того, за інформацією LB.ua, повідомлення про втрату громадянства зазначеними особами отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані.

Нагадаємо, 1 грудня, РНБО доручила Кабміну у двомісячний строк внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні УПЦ МП. А наприкінці грудня минулого року КС визнав конституційним закон, що зобов'язує УПЦ МП вказувати свою приналежність до МП.

СБУ провела вже серію обшуків у храмах УПЦ (МП) і кожного разу виявлялося, що богослужителі підтримують російську агресію та сприяють поширенню тез пропаганди серед парафіян. Зокрема, СБУ викрила диякона УПЦ (МП), який агітував за «приєднання» Запоріжжя до РФ. У своїх «дописах» він заперечував існування українського народу, його мови і культури.

Читайте також: Показник деградації ракетного озброєння РФ: У Дніпрі створили «Музей орківських надій»;

2023-01-09 09:04:00
true
Відео Дня


Архів Новин