
Столичный политолог: «Безглуздо захищати мову, роками скорочуючи чисельнicть її носiїв та вичавлюючи за кордон мiльйони»
Эксперт по стратегическим коммуникациям Компании ICMC Владислав Михеев высказал свое авторитетное мнение по поводу происходящего в стране. Приводим его оригинальный текст на украинском языке без изменений:
"Настав час дорослiшати!
Головна проблема нашої держави - ми не вмiємо пробачати людям їх талант.
Талант - це єдина мова, яка гідна України! Тому що "Слава України" насправдi розумiє тiльки її. Дуже шкода, що День української писемності та мови в нас є, а Дня розуму і таланту немає. Тому, що любити й прославляти свою країну можна на будь-якій мові. І, на жаль, нести нісенітниці і середньовічне мракобісся можна теж на будь-якiй.
Більш того, це буде означати перехід від позиції підлітка до позиції дорослого, як заповідав нам всесвітньо відомий Ерік Бьорн.
Тому що, тільки у підліткових субкультурах має місце авторитарне прагнення уніфікувати життя членів групи: однаковий одяг, мова, пісні, моделі поведінки тощо.
Настав час залишити дитячи мовнi iграшки у пісочницi, нарештi сісти за один стіл з цивілізованими дорослими народами та обговорювати дійсно важливі для майбутнього дорослі теми.
Є закони природи і закони управління державою - їх окремий випадок. У електричного струму в розетці немає мови.
Мова і управлiння державою, також як мова i струм - з різних пластів реальності. Не варто думати, що україномовних громадян струмом б'є якось інакше, ніж російсько- aбо англомовних. Закони економічного і соціального розвитку для всіх однакові. І вони - не про мову!
Не варто думати, що в 21 сторiччi пiдлiткове релігійно-мовне сектантство має хоч якесь значення для реального державного будівництва.
Український пiдлiток має нарештi подорослiшати та покинути пiдлiткoвi комплекси, яких насправдi в нього вистачає й окрiм мови.
Хочете отримати дiйсно економiчно розвинуту i назалежну державу? Об'явiть мараторiй - почнiть практикувати своєрiдну гуманiтарну гiгiєну! - взагалi не торкайтесь невмiлими руками пiдлiтка гуманiтарних питань. Тому що зламати "iграшку державностi" дуже легко, але щоб потiм її полагодити, можуть знадобиться десятирiччя!"
Другие материалы Владислава Михеева можно прочитать здесь.