Події
Життя
У Дніпрі зросла заборгованість споживачів за електроенергію

У Дніпрі зросла заборгованість споживачів за електроенергію

Заборгованість жителів Дніпропетровщини за спожиту електроенергію продовжує збільшуватись. Станом на 1 вересня 2023 року сума протермінованого боргу уже складає понад 723 млн грн. Найбільше заборгували мешканці Дніпра.

Частина клієнтів, котрі мають заборгованість за спожиту електроенергію, почали накопичувати її ще до війни та продовжують і надалі не сплачувати. З моменту дії заборони на відключення побутових споживачів у постачальників зникли дієві важелі впливу на боржників. Тому вони ігнорують оплату рахунків, розуміючи, що їх не відключать. Це сприяє формуванню боргів на суми понад 100 тис грн. Таким чином, постачальник недоотримує кошти, які могли бути використані для підготовки енергетичної інфраструктури до опалювального сезону.

Із розрахунку останніх 8 місяців, лише близько 45% клієнтів розраховуються за електроенергію вчасно та у повному обсязі. Решта клієнтів вносять платежі частково або взагалі ігнорують обов'язок оплати за спожиту електроенергію. 

«Ми дякуємо усім споживачам, котрі розуміють важливість оплати за електроенергію, особливо напередодні опалювального сезону. І закликаємо боржників сплачувати за послуги, якими вони попри все продовжують користуватись, оскільки ми їх відключити не можемо. Навіть часткова оплата рахунків сьогодні дуже важлива, адже зимою усі ми хочемо бути зі світлом», – сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Нагадаємо, тариф на електроенергію для населення, встановлений Кабміном, в тому числі, включає оплату послуг за ремонт та обслуговування мереж. Зараз триває посилене відновлення енергетичної інфраструктури після ракетних атак, і тому суттєва заборгованість населення значно ускладнює хід робіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
2023-10-09 17:00:00
true
Відео Дня


Архів Новин