Події
Технології
Від початку року на Дніпропетровщині порушили понад 3,2 тис. справ з приводу онлайн-шахрайства

Від початку року на Дніпропетровщині порушили понад 3,2 тис. справ з приводу онлайн-шахрайства

Способів ошукати користувачів безліч: обманюють телефоном або в Інтернет-мережі. Створюють фейкові посилання, аби викрасти персональні дані жертви, використовують різні маніпуляції. 

Тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис справ. Майже третину з них вже розкрито.

Про це розповіли під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.

«Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток», – каже старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.

Вдаються зловмисники й до фішингу. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.

«Як такого портрету жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – додав Назар Онопрієнко. – Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переводити кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
 
 
2023-05-25 13:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин