
Врятуй пухнасте життя: як можна допомогти притулкам Дніпра та області
Війна забирає домівки не тільки у людей, а ще й у пухнастих. Котики і собаки залишаються на вулиці без їжі та питної води. Їм на допомогу приходять волонтери та притулки, які допомагають тваринам вижити. А ще знайти для них нові родини.
Кількість хвостатих, яким необхідна допомога, зростає, а закладам все важче піклуватись про тварин. Тож вони звертаються до небайдужих людей про допомогу. У вигляді допомоги приймають харчі, необхідні речі та ліки. А також у соціальних мережах є реквізити, за якими кожен бажаючий може надати фінансову підтримку.
Міні-притулок «Промінь надії»
Дванадцять років тому у Дніпрі відкрився притулок для пухнастих друзів. Його заснувала небайдужа жінка, яка підбирала безпритульну малечу додому та піклувалася про них. Лікувала, виходжувала й знаходила нові сімʼї та домівки. З часом, деякі тварини почали залишалися у рятівниці. Не зважаючи на власний стан здоров'я, кураторка закладу не втрачає надії, та продовжує допомагати тваринкам. Нині у міні-притулку проживають 75 пухнастих хвостиків. Двоє із них - кішки - знаходяться у медзакладі, вони потребують лікування.
“Закупаю продукти, везу до медзакладу, лікую, виводжу сміття, закупаю питну воду, все це роблю я сама. Складнощі в тому, що після хвороби, мені стало важче доглядати за тваринами. Робітники є, але вони можуть захворіти, прогуляти й потім весь догляд за тваринами роблю сама, і це важко. Тому закликаю людей, щоб вони брали тваринок до себе, давали їм нові домівки та любов, було б набагато легше», - каже кураторка притулку Ірина Анатоліївна.
Кількість тварин: 75
Що можна привозити: корма, наповнювачі для туалетів, теплі речі. Гречку та м’ясо для собак. Хімію для прибирання, пелюшки.
Кураторка притулку: Ірина Анатоліївна
Контактний номер телефону: (098)-435-08-35
Соціальні мережі: Facebook
Притулок «Пегас»
Собаки, коти, коні та навіть дикі тварини. Саме притулок «Пегас» допомагає не тільки домашнім улюбленцям, а ще й різним екзотичним видам. Волонтери лікують, піклуються та знаходять для них нові домівки. Нині у притулку знаходяться майже дві тисячі живих істот. У закладі за тваринами доглядають два засновника та сім співробітників, у кожного - своя зона відповідальності. Будь-яка підтримка від небайдужих людей допоможе зберегти пухнасте життя.
«Життєздатність притулку залежить лише від донатів, за період війни стало важче, кількість тварин евакуювали шалену, підтримка лишилась.
Останні два місяці не завжди є чим годувати, збір на їжу також не закривається. Оплата рахунків за лікування у ветклініках, оплата за сіно, тирсу, наповнювачі, корма для котів та собак – це наші нагальні потреби», - наголошує співзасновниця притулку Яна.
Кількість тварин: 1800
Що можна привозити: притулок приймає будь-яку допомогу: ліки, корм, одяг та ганчірʼя на підстилки.
Контактний номер телефону: (068)-970-89-00 Яна; (097) 822 62 08 Олена Соціальні мережі: Соціальні мережі: Instagram
Притулок «Ми за право на життя»
Їх ціль - це порятунок життя тварин. Вже понад 7 років кураторка притулку Ольга займається доглядом за хвостатими, а разом з нею чотири помічника. Основні мешканці - це собаки та коти, але до притулку іноді потрапляють навіть голуби, кролики та морські свинки. Також прихисток тримає під своєю опікою хворих тварин, тих, кого вивезли волонтери з зони бойових дій, відмовників та навіть пухнастих, у котрих помер господар. У притулку тваринок лікують, піклуються та намагаються знайти нові домівки для них. Нині у закладі близько 130 живих істот. Десять з них потребують спеціального догляду.
«У притулку завжди є тварини, яким потрібне лікування. Є хвороби, які йдуть у ремісію, а потім знову загострюються, є інваліди, яким завжди потрібне лікування та спеціальний догляд, у клініках завжди мінімум 10 тяжких, які лікуються від травм, та різних захворювань», - розповідає кураторка притулку Ольга.
Кількість тварин: ~130
Що можна привозити: сухі корма для хвостиків, вітаміни, медикаменти, хімію для прибирання, наповнювачі, теплі речі. Амуніцію для собак.
Контактний номер телефону: (073)-235-03-70 Ольга
Соціальні мережі: Facebook, Instagram
Притулок «Улюблена дворняга»
Щомісяця тут піклуються про сотні собак, котиків та навіть кіз. Притулок «Улюблена дворняга» кожен день борется за життя пухнастих друзів. Під час війни це стало складніше, бо багато хто бросив улюбленців під час евакуації. Нині у закладі знаходяться майже тисяча створінь. Але багатьом з них потрібен особистий догляду у медзакладах. Власниця та робітники не шкодують сил та коштів на їх лікування. Та намагаються знайти їм нові сім'ї, аби вони мали надію на щасливе життя. Але це коштує немало, тож всіх небайдужих заохочують на різну допомогу. Навіть на інформаційну - поширювати публікації та робити репости.
“Те, що ми робимо - це допомога тваринам, які потрапили у халепу. Ми їх забираємо, у першу чергу лікуємо, я їжджу з ними до спеціалістів. Зрозуміло, що це все недешево коштує. Окрім того, ми ще стерилізуємо обов'язково, вакцинуємо всіх тваринок. Все, що зараз існує – це лише за допомогою донатів людей. На жаль, більше ніяких постійних спонсорів немає. Це все - людина, побачила нас і вирішила допомогти. Або ні», - розповідає власниця притулку Тетяна.
Кількість тварин: ~ 1000
Що можна привозити: корма (варто попередньо уточнювати, які саме, адже у хворих тваринок різні потреби), підстилки , іграшки, амуніцію, наповнювачі, хімію для прибирання.
Контактний номер телефону: (098)-863-35-44 Тетяна
Соціальні мережі: Instagram
Памʼятайте, що Ваша допомога може врятувати життя!