Технології
Захищений від засобів радіоелектронної боротьби та не залежить від GPS: Винахідники з Дніпра створили дрон «Чаклун»

Захищений від засобів радіоелектронної боротьби та не залежить від GPS: Винахідники з Дніпра створили дрон «Чаклун»

Нещодавно арсенал Збройних сил України поповнився новим розвідувальним безпілотником «Чаклун». Розробкою дрону займалися представники Федерації авіамодельного спорту в Дніпропетровській області. Дрон моделюють і збирають із деталей, які можна швидко відремонтувати або замінити в польових умовах.

Про це повідомляє «Фокус».

Безпілотний літак захищений від засобів радіоелектронної боротьби та не залежить від GPS. Це – одна з головних рис безпілотника. Президент Федерації Дмитро Панченко розповів, що під час випробувань дрони змушували літати під впливом комплексів РЕБ.

Керується дрон за допомогою пульта та спеціальних окулярів, що передають оператору зображення з камери пристрою. Перші моделі безпілотника почали випробовувати в серпні 2022 року, а тепер понад 100 апаратів допомагають ЗСУ.

«Нас справді глушили, але літак летить, йому все одно. Супутники зникають — він продовжує свою місію виконувати. Запитання: «а як ви це робите»? Відповідаємо: «а не знаємо, бо «Чаклун», — прокоментував Дмитро.

Вартість виробництва «Чаклуна» приблизно така ж, як і квадрокоптерів, але можливості набагато ширші. Залежно від ємності акумулятора дальність польоту становить від 100 до 150 км, а робоча висота — від 300 до 500 м.

«Чаклун» має конструкцію літака і схоже «дзеркальне» керування — принцип кардинально відрізняється від керування квадрокоптерами. Тому операторам необхідно приблизно тиждень вчитися керувати такими апаратами, щоб «подолати» звичні рефлекси та виробити специфічні моторні навички. Спочатку військові освоюють загальну льотну теорію, потім тренуються на комп'ютерному симуляторі.

Безпілотник працює в автономному режимі — операторам необхідно встановити контрольні точки, які безпілотник має пролетіти після запуску. Наблизившись до останньої точки, «Чаклун» починає кружляти на висоті 150 м, чекаючи, поки пілот візьме на себе керування і вручну приземлить пристрій.

Інженери з Дніпра не обмежилися одним типом безпілотників і вже розробили 5 різних моделей, дехто отримав оптику для роботи вночі. Вони також створили свою матрицю і планують налагодити виробництво комплектуючих в Україні.

Як стверджує Дмитро Панченко, в Дніпрі можна збирати понад 100 безпілотників на місяць, але масове виробництво потребує грошей, яких у Федерації немає. Державна влада не допомагає, тому всі «Чаклуни» випускаються на гроші від військових і волонтерів.

Волонтер Сергій Іволгін, який передав кілька «Чаклунів» українським військовим, розповів, що дрони дуже добре утримують зв'язок з оператором. Заглушити їх не можна, оскільки апарати йдуть своїм вбудованим приладам і не залежать від GPS.

Використовувати «Чаклуни» набагато безпечніше, ніж ті ж самі квадрокоптери. Бійці ЗСУ можуть запустити БПЛА за запрограмованим маршрутом і швидко виїхати, не наражаючи себе на ризик обстрілу. Після цього вони просто їдуть на точку приземлення і забирають пристрій, що виконав бойове завдання.

 

 

Читайте також: Збив 16-річну дівчину та її матір: В Запоріжжі поліцейські затримали п’яного водія;

У Покрові 35-річний чоловік вкрав два мотоцикли у свого знайомого;

2022-12-01 11:20:00
true
Відео Дня


Архів Новин