Дзюдоїстка Єлизавета Литвиненко з Дніпра стала чемпіонкою ЄЮОФ-2022

Змагання розпочалися в Банській Бистриці (Словаччина) ще 24 липня. Турнір дзюдоїстів же стартував за 2 дні і завершився 29 липня. Саме в останній день на татамі вийшла Ліза та виборола золоту медаль.

Про це повідомляє Федерація дзюдо Дніпропетровського регіону.

Шлях до перемоги дзюдоїстка із Дніпра розпочала з чвертьфіналу, де виявилася сильнішою за представницю Німеччини Матильду Наймейер. Далі Литвиненко розібралася з португалкою Фабіа Консейсао, а в фіналі - з представницею Ізраїля Юлі Мішінер. Всі сутички Єлизавета завершила чисто.

Відзначимо, що наразі ця молода спортсменка проводить просто фантастичний сезон. З початку року Ліза виграла юніорський Кубок Європи в Афінах, потім стала бронзовою призеркою дорослого турніру European Open в Мадриді. І ось тепер тріумфувала у Словаччині на ЄЮОФ.

Тренують дзюдоїстку Сергій Синілов й Андрій Блошенко. Вона представляє спортивний клуб «Дзюдо-Днепр».

Змагалася на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі ще одна представниця Дніпра. В вазі -70 кг Аліса Віденєєва (СК «Тайфу-Дзюдо», тренерка Катерина Харламова) дві зустрічі виграла, одну програла та залишилася 7-ю.

Загалом, за 4 дні змагань збірна України з дзюдо виборола 3 «золота» й 2 «бронзи» та зайняла друге місце медального заліку серед 43 команд-учасниць.

30 липня змагання в дзюдо фінішують командним турніром.

Юна Рафаель Казбекова з Дніпра стала віце-чемпіонкою змагань зі скелелазіння у Франції;

Новим головним тренером СК «Дніпро-1» став екс-тренер харківського «Металіста»;

Почесна громадянка Енергодара Людмила Бабак виграла чемпіонат Європи з каное-марафону.