Події
Прокурори на захисті державних інтересів: пам’ятку архітектури національного значення «Будинок громадського зібрання» у м. Дніпро приведуть у належний стан

Прокурори на захисті державних інтересів: пам’ятку архітектури національного значення «Будинок громадського зібрання» у м. Дніпро приведуть у належний стан

Центральна окружна прокуратура міста Дніпра через суд зобов’язала власника та балансоутримувача привести в належний стан об’єкт культурної спадщини у Дніпрі.

Йдеться про пам’ятку архітектури національного значення «Будинок громадського зібрання», у приміщеннях якої розташована Дніпропетровська філармонія імені Л.Б. Когана.

Це перша монолітна споруда в Європі, побудована за проєктом харківського архітектора Олександра Гізбурга. Будівля входить до числа найвидатніших пам’яток архітектури міста і виконана у новаторському стилі.

Прокурори встановили, що у порушення вимог охоронного договору та Закону України «Про охорону культурної спадщини» власник і балансоутримувач не проводив необхідні ремонтні та реставраційні роботи стосовно будівлі пам’ятки.

Її незадовільний стан неодноразово фіксувався актами відповідних органів. Проте ефективних заходів щодо збереження автентичного вигляду та приведення пам’ятки до належного стану так і не було вжито.

Наразі рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду позовну заяву прокуратури задоволено у повному обсязі.

Органи прокуратури продовжують активно використовувати представницькі повноваження з метою захисту та збереження об’єктів культурної спадщини для майбутніх поколінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Нікополі викрили трьох неповнолітніх хлопців, які пограбували свого однолітка;

Після реконструкції у Дніпрі відкрили корпус однієї з дитячих лікарень;

Здавав неіснуюче житло у різних регіонах України: поліцейські Нікопольщини викрили шахрая.

2023-12-22 14:30:00
true
Відео Дня


Архів Новин